Diagnostyka w medycynie i weterynarii (zarówno w przypadku zwierząt domowych, jak i hodowlanych) oraz badania mikrobiologiczne wymagają stosowania specjalistycznych materiałów i odczynników. Pozwalają one na przeprowadzenie dokładnych badań materiału biologicznego. Dużym wsparciem procedur badawczych są oferowane przez nas surowice i antysurowice.
W naszej ofercie znajdziesz produkty umożliwiające rutynową diagnostykę zakażeń. To również materiały do przeprowadzania zaawansowanych procedury w laboratoriach medycznych, biotechnologicznych i weterynaryjnych.
Oferujemy surowice i antysurowice, które pomogą Ci zwiększyć zakres usług w Twojej placówce. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi firmami, które cieszą się zaufaniem weterynarzy, diagnostów i zarządców laboratoriów. Poznaj naszą ofertę i zamów sprawdzone materiały do diagnostyki laboratoryjnej – od rzetelnych producentów.
Surowica to płynna część krwi (część osocza) pozbawiona czynników krzepnięcia – fibrynogenu. Zawiera szeroką gamę przeciwciał, białek oraz innych substancji. Dzięki temu wykorzystuje się ją w wielu procedurach diagnostycznych. Dzięki obecności przeciwciał można z powodzeniem identyfikować rozmaite antygeny, co jest niezwykle przydatne w wykrywaniu patogenów chorobotwórczych.
Natomiast antysurowica powstaje z surowicy w efekcie procesów biotechnologicznych. Zawiera przeciwciała ukierunkowane przeciwko konkretnym patogenom lub antygenom. Wykorzystuje się ją zarówno w leczeniu zakażeń, jak i do diagnostyki.
Nowoczesna mikrobiologia oraz diagnostyka medyczna i weterynaryjna bazują podczas badań m.in. na surowicach i antysurowicach. Umożliwiają one szybką analizę i badania materiału biologicznego – ludzkiego, zwierzęcego czy kultury mikroorganizmów wyhodowanych w warunkach laboratoryjnych. Surowce i antysurowice wykorzystuje się podczas diagnostyki chorób zakaźnych oraz podczas większych projektów badawczych.
Zarówno surowice, jak i antysurowice umożliwiają identyfikację wielu groźnych patogenów. Należą do nich m.in. bakterie E.coli i pałeczki Salmonelli, czy S. pneumoniae – dwoinki zapalenia płuc. Za pomocą surowicy można przeprowadzić precyzyjne testy. Wyniki takich badań są fundamentem do rozpoznania choroby i do wdrożenia prawidłowego leczenia.
Antysurowice wykorzystuje się w diagnostyce in vitro. Służą m.in. do stereotypowania bakterii (jakościowego i ręcznego, a także pełnego oraz częściowego) poprzez aglutynację szkiełkową.
Określone surowice – zawierające konkretne przeciwciała – podaje się zwierzętom oraz ludziom, którzy mieli kontakt z groźnymi patogenami. Mają one zastosowanie m.in. w terapii po ukąszeniu żmii i innych jadowitych gatunków węży. Stosuje się je również po ugryzieniu przez zwierzę chore na wściekliznę. Surowice to baza preparatów pomagających zwalczać błonicę, tężec i zakażenia bakterią zgorzeli gazowej. Stosuje się je także u osób, u których doszło do zatrucia jadem kiełbasianym.
By badania przeprowadzane za pomocą surowic i antysurowic dawały wiarygodne wyniki, należy przestrzegać instrukcji użytkowania tych materiałów (otrzymanych od producenta). Jak trzeba z nimi postępować?
Badania materiału zakaźnego, hodowli drobnoustrojów i leczenie poważnych chorób – to podstawowe zastosowania surowic i antysurowic. Zamów je z naszej oferty, aby poszerzyć spektrum prac badawczych czy usług świadczonych pacjentom.