Dostawca produktów diagnostycznych i mikrobiologicznych Argenta oferuje profesjonalne, nowoczesne, zapewniające stabilne warunki termostatyczne suszarki oraz inkubatory z przeznaczeniem do laboratoriów, ośrodków badawczych i innych obiektów zajmujących się szeroko pojętą mikrobiologią. Suszarka laboratoryjna umożliwia zachowanie wyższej temperatury w środku niż ta w otoczeniu, a stabilność temperatury gwarantuje wiarygodność procesów badawczych prowadzonych w komorze. Z kolei inkubator laboratoryjny to narzędzie do rozmnażania i inkubacji żywych organizmów w warunkach kontrolowanych, niezależnie od temperatury otoczenia. Oba te urządzenia są niezbędną częścią wyposażenia laboratoriów. Argenta zajmuje się dystrybucją m.in. inkubatorów i suszarek laboratoryjnych od wiodących w branży producentów.

Small Format Incubator, do testów MicroSnp, na 12 probówek, blok IB003 do zamowienia osobno
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id INCUBATOR
Hygiena

Blok do inkubatora Lab Format na 35 probówek MS1-EB-Broth, MS1-N-Broth
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id IB001
Hygiena

Blok do INKUBATORA, format na 12 probówek MS1-EB lub MS1-Total, 1 szt
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id IB003
Hygiena

Lab Format Incubator, na 15 lub/i 35 probówek, blok IB001, IB002 do zamówienia osobno
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id INCUBATOR2
Hygiena

Blok do inkubatora Small Format, na 12 probówek MS1-CEC, MS1-EB, MS1-Total
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id IB002
Hygiena

Blok grzewczy na 15 otworów; 1 szt.
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id IB02
Hygiena

Inkubator do wskaźników sterylizacji
Sprzęty laboratoryjne \ Inkubatory i suszarki

id INC-13EE
Excelsior Scientific
Zastosowanie inkubatorów i suszarek
Sprzęt laboratoryjny od Argenty

Suszarki laboratoryjne są urządzeniami termostatyzującymi, co oznacza, że w środku ich komory temperatura jest stała i zawsze wyższa niż temperatura otoczenia urządzenia. Równomierna temperatura jest często niezbędna przy prowadzeniu badań. Suszarki, aby spełniały swoją rolą, powinny nie tylko cechować się stabilnością temperatury, zapewnianej dzięki mikroprocesorowym kontrolerom, ale też cichą pracą, szybkim czasem nagrzewania, precyzją wykonania i wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Od suszarek często zależy dokładność i wiarygodność badania w laboratorium. Zaś inkubatory laboratoryjne przeznaczone są do inkubacji i rozmnażania żywych organizmów w środowisku w pełni kontrolowanym i z temperaturą niezależną od temperatury otoczenia urządzenia. Oferują szeroki zakres temperatur – nawet od minus 10 do plus 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu mają zastosowanie w wielu rodzajach procesów badawczych. Można inkubować w nich rośliny, mikroorganizmy, próby, czy badania mikrobiologiczne wykonywane na potrzeby branży farmaceutycznej, spożywczej, rolnej w laboratoriach medycznych, biochemicznych, biologicznych, a także uniwersyteckich. Inkubatory powinny cechować  się dokładnością temperatury, wymuszoną lub naturalną konwekcją, prostotą i wygodą użytkowania oraz systemem alarmowym informującym o przegrzaniu czy samodzielnie wyłączającym urządzenie po przekroczeniu ustawionej temperatury. Inkubatory powinny być wykonane z bezpiecznych komponentów, zapewniających ich wieloletnią żywotnością i wytrzymałość.

Argenta dysponuje kompleksową ofertą sprzętu laboratoryjnego, w tym: densytometry, dilutory, pompy, liczniki kolonii, media preparatory, autoklawy, próbniki powietrza, wirówki, a także pipety i drobne sprzęty laboratoryjne. Ośrodki badawcze, inspektoraty sanitarne, laboratoria mikrobiologiczne mogą tu wyposażyć się w niezbędny sprzęt, a także w szkło, a do tego odczynniki, pożywki, czy szczepy.

Czemu warto wybrać Argentę?

Argenta ma ponad 30-letnie doświadczenie i wyspecjalizowaną kadrę służącą doradztwem klientom na każdym etapie sprzedaży. Wszystkie oferowane przez dostawcę produkty spełniają międzynarodowe normy wymagane przez branżę diagnostyczną. To innowacyjny, dokładny, trwały sprzęt wysokiej klasy od najlepszych na rynku producentów.


Inkubatory i suszarki

Inkubatory i suszarki znajdują swoje zastosowanie w różnych laboratoriach, ośrodkach badawczych i instytutach zajmujących się mikrobiologią. Są one podstawowymi elementami wyposażenia, bez których niemożliwe jest przeprowadzenie skomplikowanych procesów chemicznych. Urządzenia tego typu są wyposażone w szereg funkcji pozwalających m.in. na samodzielne modyfikowanie parametrów, by dostosować je do specyfikacji danej substancji.

Inkubatory i suszarki pojawiają się przede wszystkim w laboratoriach. W takich miejscach konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków do przeprowadzenia reakcji chemicznych, a także przygotowania substancji i szkła do dalszego wykorzystania. Są stosowane do produkcji leków, a także do wszelkich działań w przemyśle spożywczym.

Jak działają suszarki laboratoryjne?

Suszarki laboratoryjne są podstawowym wyposażeniem miejsc, w których konieczne okazuje się podgrzewanie substancji chemicznych, suszenie szkła laboratoryjnego lub elementów elektronicznych. Takie urządzenia generują bardzo wysoką temperaturę.

Suszarka laboratoryjna znajduje swoje zastosowanie w takich miejscach, jak:

  • laboratoria fizyczne,
  • laboratoria chemiczne,
  • placówki medyczne,
  • zakłady przemysłowe,
  • laboratoria biologiczne.

Nowoczesne suszarki laboratoryjne pozwalają na samodzielne kontrolowanie temperatury wewnątrz urządzenia. Wiele z nich umożliwia także zapisywanie danych na temat warunków przeprowadzonego procesu. Suszarki laboratoryjne mają zwykle dość duże wymiary pozwalające na suszenie i podgrzewanie wielu przedmiotów jednocześnie.

W większości suszarek laboratoryjnych użytkownik może samodzielnie regulować m.in. obroty wentylatora. Takie urządzenia pozwalają na zachowanie stałej temperatury. Z tego powodu są one wykorzystywane nie tylko do suszenia substancji chemicznych i przyrządów laboratoryjnych, lecz także wykonywania prac wymagających zastosowania wyższej temperatury. To wyroby specjalistyczne składające się z przestrzeni, do której wsuwa się tacki o określonych wymiarach.

Gdzie znajduje zastosowanie inkubator laboratoryjny?

Inkubator laboratoryjny to kolejny podstawowy element wyposażenia laboratoriów i innych miejsc, w których przeprowadza się precyzyjne badania. Pozwala on na uzyskanie konkretnej temperatury próbek. Ma to na celu ograniczenie oddziaływania na nie czynników zewnętrznych. Dzięki temu pobrane próbki nie psują się, co przekłada się bezpośrednio na wyniki przeprowadzanych badań.

Temperatura w inkubatorze zazwyczaj mieści się w granicach od 5 do 100 stopni Celsjusza. Jest ona wyższa niż ta panująca na zewnątrz. Na rynku znaleźć można też sprzęty umożliwiające osiągnięcie temperatury ujemnej wynoszącej nawet -10 stopni Celsjusza. Urządzenie ma na celu utrzymać takie warunki przez cały czas – mowa tu zarówno o temperaturze, jak i o odpowiedniej wilgotności.

Inkubatory składają się zwykle z komory z przeszklonymi drzwiami, dzięki czemu można obserwować pobrany materiał bez każdorazowego otwierania urządzenia. Wpływa to na możliwość zachowania stabilnej temperatury przez cały czas, jednocześnie oszczędzając energię. Próbki umieszczone we wnętrzu urządzenia są oddzielone od czynników zewnętrznych. Cel zastosowania inkubatora laboratoryjnego zależy od charakterystyki prowadzonych badań. W niektórych przypadkach podwyższona temperatura ma za zadanie spowolnić rozwój bakterii, a w innych – przyspieszyć go.

Do czego wykorzystuje się inkubatory laboratoryjne?

Inkubatory laboratoryjne pozwalają na przeprowadzenie testów na przeciwciałach i bakteriach. Co więcej, służą one do badania odporności termicznej poszczególnych materiałów. Są stosowane także do oznaczania mikrobiologicznego oraz obserwacji przebiegu procesu krystalizacji czy starzenia się surowców. Są powszechnie wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym – wówczas stanowią one element niezbędny do sprawdzenia stabilności leków pod wpływem temperatury.

Jak wybrać odpowiednią suszarkę lub inkubator?

Obecnie wybór suszarek i inkubatorów laboratoryjnych jest niezwykle szeroki. Z tego powodu dopasowanie odpowiedniego produktu do charakterystyki pracy w danym ośrodku okazuje się dość trudne. Szczególną uwagę należy zwrócić na wydajność urządzeń i możliwość samodzielnego modyfikowania parametrów w ich wnętrzu. Każda substancja wymaga bowiem stworzenia nieco innych warunków, które są uzależnione od postawionego celu.

Poszczególne suszarki i inkubatory różnią się od siebie także pojemnością. W większych ośrodkach badawczych konieczne jest zastosowanie urządzeń, które pozwalają na pomieszczenie nawet kilkuset probówek. W mniejszych instytutach można postawić na sprzęty o niewielkiej pojemności. Znaczenie mają też parametry techniczne – urządzenia tego typu powinny być łatwe w obsłudze i wydajne.

W obu typach urządzeń stosuje się specjalne sterowniki mające za zadanie zadbać o utrzymanie wysokiej temperatury – z tego powodu powinny cechować się konkretną klasą bezpieczeństwa. Urządzenia tego typu są bowiem wykorzystywane w trybie ciągłym, dlatego ich komponenty muszą być odpowiednio wytrzymałe.

Katalog produktów